خواص ریش ذرت در سلامتی

باورتان میشود  که خواص ریش ذرت این قدر فوق العاده باشند در حالیکه کسی به آن توجه نمیکند

ابریشم ذرت یا ریش ذرت یا همان ریش بلال خودمان چیزی نبود که به آن به عنوان یک ماده مغذی نگاه کنیم. اما مثل اینکه متخصصین می گویند این ریش های ذرت را هیچ وقت دور نریزیم. بهترین نوع آن ریش های سبز است که زیر پوست ذرت سالم و سرحال مانده اند. اگر شما هم تا به حال مانند من از خواص شگفت انگیز ریش ذرت بی خبر بودید و عاشق ذرت هستید این مطلب را بخوانید.

خواص فوق العاده ریش ذرت:

حفاظت از کلیه در برابر سنگ کلیه

انسان های باستانی از ذرت برای رفع سنگ کلیه استفاه می‌کردند. ریشه های ذرت از شکل گیری کریستالها در کلیه جلوگیری می‌کنند. اما این ریشه ها تنها برای جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه است اگر در خانواده یا ژنتیکی این بیماری را دارید با ریشه ذرت از آن جلوگیری کنید و گرنه بعد از ایجاد سنگ کلیه دیگر از ریش بلال کاری بر نمی آید.

پیشگیری از لخته شدن خون

به علت میزان زیاد ویتامین k در ریش ذرت، ریش بلال مانع از ایجاد لخته های خونی می‌شود و از بدن در مقابل خونریزی های زیاد محافظت می‌کند که صد البته دلیل اصلی اش میزان زیاد ویتامین k است.

تنظیم قند خون

مطالعات زیادی تا به حال ثابت کرده است که ریش ذرت قند خون بدن را تنظیم می کند. با افزایش میزان انسولین خون و ترمیم سلولهای بیمار لوزالمعده ریشه ذرت بیشتر از یک ماده غذایی برای سلامتی بدن شما عمل می‌کند.

تنظیم کلسترول خون

کلسترول بالای خون می‌تواند به آسانی با مصرف ریش ذرت از بین برود . همچنین بسیاری بیماری های قلبی و عروقی با مصرف ریش بلال درمان می‌شود.

یک مدر (ادرار آور ) طبیعی

خواص ریش ذرت در سلامتی

مایعات اضافی و مسموم جمع شده در بدن با مصرف ریش بلال به راحتی از بدن دفع می‌شوند. اگر به طور متناوب مصرف شود. همچنین ریش ذرت می تواند در درمان عفونت های دستگاه ادراری بدن بسیار موثر باشد.

حال که برخی خواص شگفت انگیز ریش ذرت را دانستید این سوال مطرح می‌شود که چطور این رشته های ابریشمی را بخورید.

خوب برخی با خوردن و جویدن این رشته ها مشکلی ندارند اما برای آنها که این کار سخت است کافیست ریشه های ذرت را در آب بجوشانند و دم کنند برای اینکه طعم بهتری بگیرید کمی آبلیمو اضافه کنند. آب ریش ذرت را می‌توانید یک روز در شیشه مربا بریزید در تماس مستقیم آفتاب قرار دهید و شب با اضافه کردن عسل به آن بنوشید.

یادتان باشد از ذرتهای ارگانیک استفاده کنید که سم شیمیایی به آنها زده نشده است هر چند ممکن است کرم دار باشند.

نکته مهم: برای زنان حامله توصیه نمی‌شود چون ممکن است باعث سقط جنین شود.

نوشته شده در تاریخ جمعه 25 تیر 1395    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات()