یک متخصص گوارش و کبد درباره شب یلدا و خواص بی نظیر خوراکی‌های مورد استفاده در این شب بلند توضیحاتی داد.
 روز‌ها می‌گذرد و به بلندترین شب سال نزدیک می‌شویم، در این روز که به شب یلدا معروف است خانواده‌ها به رسم کهن در خانه بزرگ خانواده جمع می‌شوند و  و ثانیه ثانیه این شب را با خاطرات خوب و خوش در کنار بزرگترهاى فامیل مى‌گذرانند؛ طولانى‌ترین شب سال که رسم و رسومى مختلف و البته خاص دارد.

یلدا یک سنت باستانی است؛ ایرانیان در طول چند هزار سال آخرین شب پاییز که بلندترین و تاریک‌ترین شب سال است را تا سپیده دم بیدار می‌مانند و در کنار یکدیگر این سنت باستانی را جشن می‌گیرند، تا تاریکی و سردی روحیه آنها را تضعیف نکند و زمستان را به خوبی پشت سر بگذارنند

در این جشن اقوام با مصرف انواع خوراکى‌ها که هر کدام خواص بسیار زیادى دارند، شب را در کنار یکدیگر صبح می‌کنند، به همین منظور باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد در این گزارش که از امروز و به مدت یک هفته هرروز صبح منتشر مى شود به فواید و نکات سلامتى این خوراکى‌ها بپردازد.

خوراکی‌های اصلی شب یلدا + فواید و نكات سلامتى سیب

از خواص سیب چه مى دانید؟

ترانه محمدى متخصص گوارش و كبد در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، درباره خواص سیب و فواید آن برای گوارش، اظهار كرد: سیب میوه‌ایى با خاصیت فراوان است؛ ایرانیان از زمان‌هاى قدیم این گیاه را در سبد غذایى خود جاى داده‌‎اند و از خواص آن بهره می‌برند.

این متخصص گوارش و کبد بیان کرد: شب یلدا یکى از طولانى‌ترین شب‌هاى سال است که افراد انواع میوه و آجیل را مصرف می‌کنند؛ سیب سرشار از ویتامین‌های آ، ب، ث. و پتاسیم است که در درمان‌های طبیعی یا طب نتروپتی، دارویی برای پیشگیری از ابتلا به بیشتر امراض شناخته شده است.محمدى با اشاره به اینکه سیب براى درمان بسیارى از بیمارى‌ها کاربرد دارد، گفت: سیب یکى از بهترین مواد برای تأمین انرژى است که با بیش از صد‌ها ماده مغذى و شفابخش براى بدن مورد نیاز است؛ همچنین برای حفظ زیبایی کاربردهاى بسیارى دارد به مادران باردار توصیه مى‌شود حتما این میوه را در رژیم غذایى خود بگنجانند.

خوراکی‌های اصلی شب یلدا + فواید و نكات سلامتى سیب

وى درباره خواص سیب، گفت: بسیارى پزشكان مصرف سیب را توصیه می‌كنند چراكه این میوه پرخاصیت می‌تواند ناراحتی‌‌های شایع مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری‌های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد یا نشانه‌های آنها را کاهش دهد.

با سیب ، اوره بدن را كنترل كنید

این متخصص گوارش و كبد با تاكید بر اینكه سیب میزان اوره را در بدن كاهش مى‌دهد، گفت: یکی از بیماری‌‌هایی که به‌طور مشخص به علت پرخوری و مصرف مداوم منابع حیوانى بروز می‌کند، درد مفاصل و نقرس است از این رو توصیه مى‌شود این افراد میوه‌ها از جمله سیب را در برنامه غذایى خود بگنجانند چرا که سیب هم‌چربی چندانی ندارد و هم موجب کاهش اوره می‌شود.

محمدى افزود: سیب مغز را تقویت می‌كند به همین دلیل برای کسانی که کارهای فکری انجام می‌دهند مفید است به طور کلی مى‌توان گفت سیب به علت داشتن فسفر، اعصاب و مغز را تقویت می‌کند؛ سعی کنید همیشه سیب را با پوست بخورید زیرا مقدر زیادی پکتین در پوست سیب وجود دارد و براى پوست مفید است.

خوراکی‌های اصلی شب یلدا + فواید و نكات سلامتى سیب

وى با اشاره به اینكه افرادى كه سیب مصرف مى‌كنند كمتر دچار بیمارى مى‌شوند، گفت: افرادى که بیشتر سیب می‌خورند کمتر دچار سرماخوردگی یا عفونت‌های قسمت های فوقانی دستگاه تنفسی مى‌شوند و بدنشان در مقابل بیمارى‌ها مقاوم مى‌شود، برخی بر این باورند که آب سیب ویروس‌های عفونت‌زا را می‌کشد.

این متخصص گوارش و كبد یادآورى كرد: خوردن ۲ یا ۳ عدد سیب متوسط در روز ایده آل است؛ برای دستیابی به حد اعلای فواید سیب پوستش را هم بخورید، با آن که آب سیب مغذی است، اما سیب سرشاز از فیبر نیست.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 26 آذر 1397    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات()