بهبود ورم روده با مصرف سرکه،

نوشیدنیمحققان معتقدند مصرف سرکه می تواند به بهبود ورم روده کمک کند
 کولیت روده یا ورم روده بیماری ایی مرتبط با میکروب روده است. حال محققان چینی دریافته اند که سرکه موجب توقف عملکرد پروتئین های محرک التهاب شده و در نتیجه به بهبود ساختار باکتریایی روده کمک می کند.
محققان مطالعه خود را با آزمایش سرکه و ماده اصلی آن موسوم به اسید استیک بر روی موش های مبتلا به کولیت روده انجام دادند. با افزودن هر یک از این دو ماده به مقدار کم به آب آشامیدنی موش ها به شکل قابل توجهی از علائم بیماری کاسته شد.
بررسی نمونه مدفوع موش ها نشان داد که حیوانات درمان شده دارای میزان بالای باکتری هایی نظیر لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتری در مدفوع شان بودند.
مطالعات دیگر هم نشان داده اند که این باکتری ها برای موش های دارای علائم شبه کولیت مفید بوده است. این درمان همچنین موجب کاهش میزان پروتئین های محرک التهاب آسیب رسان به روده شد.
بدین ترتیب سرکه، پروتئین های التهابی را سرکوب می کند و در عین حال منجر به افزایش باکتری های مفید روده می شود و از این طریق در درمان کولیت موثر است.

خبرنگار مهر

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

خواص انبه در پیشگیری از ابتلا به سرطان

کراپ‌شده - انبهبه گفته محققان، انبه حاوی ترکیبات متعددی است که دارای ویژگی های ضدسرطانی و ضدالتهابی هستند.
میوه انبه حاوی ترکیباتی نظیر ویتامین C و بتاکاروتن، و همچنین چندین ترکیب پلی فنولیک نظیر اسیدگالیک به همراه پلیمرهای بزرگ تر آن موسوم به گالوتانین است که با فعالیت های ضدسرطانی و ضدالتهابی مرتبط هستند.
محققان دانشگاه A&M تکزاس در یک آزمایش پایلوت انسانی، ۱۱ داوطلب سالم در رده سنی ۲۱ تا ۳۸ سال را که روزانه به مدت ۱۰ روز ۴۰۰ گرم انبه مصرف می کردند مورد بررسی قرار دادند. آنها در طول مدت ۱۰ روز، نمونه های خون و ادرار این شرکت کنندگان را هر روز جمع آوری کردند.
شرکت کنندگان از یک هفته قبل از شروع مطالعه، از خوردن خوراکی ها و مکمل های غذایی حاوی منابع بالای اسید گالیک نظیر توت ها، انگور و چای خودداری کرده بودند.
دکتر سوزان مرتنز، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: به منظور تعیین تاثیرات احتمالی این ترکیبات پلی فنولیک بر سلامت انسان در زمان مصرف این ماده خوراکی، ابتدا باید نحوه متابولیسم این ترکیبات در بدن مطالعه می شد.
بعد از بررسی نمونه های ادرار و خون داوطلبان، هفت متابولیت اسید گالیک در ادرار افراد سالم شناسایی شد و مشخص شد که دو متابولیت میکروبی به میزان قابل توجهی بعد از ۱۰ روز مصرف انبه دفع شدند.
وجود متابولیت های اسید گالیک و پیروگالول در ادرار انسان بعد از ۱۰ روز مصرف انبه نشاندهنده جذب، متابولیسم و دفع مشتقات گالویل انبه است.به گفته دکتر مرتنز، «نتایج این تحقیق نشان می دهد که انبه دارای پتانسیل گنجانده شدن در رژیم غذایی به عنوان منبع غنی اسید گالیک و گالوتانین است و به همین خاطر از ویژگی های ضدالتهابی و ضدسرطانی برخوردار است.                                  

خبرنگار مهر

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

کلم بروکلی موجب کاهش روند پیشرفت سرطان سینه می شود

طبق یافته محققان، ترکیب موجود در کلم بروکلی و سایر سبزیجات خانواده کلم ها موجب کاهش روند رشد سلول های سرطان سینه می شوند.
کلم بروکلی در حالیکه مطالعات قبلی ارزش ضدسرطانی سولفورافن (ترکیب موجود در انواع سبزیجات کلمی) را نشان داده اند، حال محققان دانشگاه ایالتی اورگن آمریکا در مطالعه ایی جدید دریافته اند که این ماده در کاهش روند پیشرفت سرطان هم نقش دارد.
این یافته ها حاصل اولین مطالعات بالینی مربوط به بررسی تاثیر سولفورافن بر بافت سینه زنان مبتلا به سرطان سینه است.در این مطالعه به ۵۴ زن مشکوک به ابتلا به سرطان سینه، به طور تصادفی ماده دارونما یا مکمل های تامین کننده سولفورافن داده شد. میزان سولفورافن دریافتی توسط این زنان معادل حدوداً یک فنجان کلم بروکلی در روز بود.«امیلی هو»، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «نتایج این تحقیق بسیار گفت آور بود. ما شاهد کاهش نشانگرهای رشد سلول بودیم که به معنای آن است که این ترکیب ممکن است به کاهش روند رشد سلول های سرطانی کمک کند.»مطالعات قبلی نشان داده اند زنانی که سبزیجات کلمی شکل نظیر کلم بروکلی، گل کلم یا کلم فندقی زیاد مصرف می کنند، کمتر در معرض ابتلا به سرطان سینه قرار دارند.                                                 خبرنگار مهر

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

سکسکه گاهی می‌تواند هشداری برای سکته مغزی باشد

برخی از صداهایی که بدن تولید می‌کند از جمله سکسکه حقایقی را راجع به افراد و سلامتی‌شان می‌گوید.
 شاید شما نیز تا به حال تجربه کرده باشید که سکسکه کردن هنگام سخنرانی یا گفت‌و‌گو تا چه اندازه دشوار و در عین حال خجالت‌آور است. در این لحظه افراد به هر راه و ترفندی متوسل می‌شوند تا سکسکه خود را قطع کنند. حبس نفس، آب نوشیدن و غافلگیر شدن از جمله این راهکارها است که در برخی موارد نیز با شکست روبه ‌رو می‌شود.
سکسکه می‌تواند یکی از علائم سکته قلبی باشد به همین دلیل اگر علائم دیگری همچون تنگی نفس و درد با سکسکه همراه شد، فورا به پزشک مراجعه کنید. شایع‌ترین علل سکسکه ناراحتی‌هایی است که به معده و مری وارد می‌شود. علاوه بر این، سکسکه بر اثر شوک عصبی و تحریک اعصاب نیز ممکن است بوجود آید. در واقع توصیه می‌شود که علل سکسکه‌های ناگهانی و مزمن که با درد قفسه سینه همراه است، هرچه زودتر نزد پزشکی مشخص شود.
سکسکه زمانی اتفاق میفتد که عضلات دیافراگم منقبض می‌شود و موجب نوعی وقفه در تنفس می‌شود. دیافراگم از طریق برخی سلول‌های عصبی کنترل می‌شود که می تواند از طریق هیجان، داروها یا برخی تغییرات در شکم بعد از غذا خوردن تحت تاثیر قرار گیرد و تحریک شود.
گاهی اوقات حبس نفس می‌تواند سکسکه را متوقف کند زیرا دی‌اکسید کربن افزایش‌یافته در ریه‌ها دیافراگم را آرام می‌سازد. به طور معمول، سکسکه مدت زمان کوتاهی طول می‌کشد اما اگر سکسکه بیش از 44 دقیقه طول بکشد باید به پزشک مراجعه کرد، زیرا این مشکل نشان‌دهنده تحریک اعصاب است.
منبع: TheHeartySoul

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

طول عمر مرتبط با سایز کفش است!

در مطالعه‌ای دانشمندان توانستند رابطه‌ای بین سایز کفش و طول عمر احتمالی افراد کشف کنند که میان زنان و مردان متفاوت است.
طی مطالعه‌ای که در دو سال انجام شد، دانشمندان داده‌های 3400 مرد و زن مرده را جمع‌آوری و بررسی کردند و رابطه‌ای نزدیکی را بین طول عمر بیماران مرده و اندازه پا افراد پیدا کردند.
آن‌ها به این نتیجه رسیدند که اندازه بدن افراد و چاقی و لاغری آن‌ها ممکن است رابطه‌ای با طول عمر آن‌ها نداشته باشد اما اندازه پایشان می‌تواند با طول عمرشان ارتباط مستقیم داشته باشد.
تا کنون دلیل اصلی ارتباط بین اندازه پا و طول عمر کشف نشده است اما دانشمندان توانستند جدولی از اندازه پا زن‌ها و مردها و طول عمر احتمالی آن‌ها ارائه دهند. استفاده از این جدول برای کودکان هم مفید است زیرا سایز پا آن‌ها روز به روز بیشتر رشد می‌کند و آن‌ها می‌توانند با استفاده از آن طول عمر خود را تخمین بزنند.

زن‌ها
سایز : 35 طول عمر: 64 تا 69 سال
سایز: 36 طول عمر: 70 تا 76
سایز: 37 طول عمر: 77 تا 82
سایز: 38 طول عمر: 78 تا 84
سایز: 39 طول عمر: 73 تا 75
سایز: 40 طول عمر: 70 تا 72
سایز: 41: طول عمر: 67 تا 70
سایز: 42 طول عمر: 66 تا 69

مردها
سایز : 38 طول عمر: 66 تا 69 سال
سایز: 39 طول عمر: 67 تا 72
سایز: 40 طول عمر: 72 تا 75
سایز: 41 طول عمر: 73 تا 77
سایز: 42 طول عمر: 75 تا 82
سایز: 43 طول عمر: 74 تا 79
سایز: 44: طول عمر: 67 تا 72
سایز: 45 طول عمر: 66 تا 69

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 25 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

مصرف گردو به کاهش وزن کمک می کند

به گفته محققان، علاوه بر مصرف سالاد و چای سبز، رژیم غذایی حاوی گردو هم به کاهش وزن کمک می کند.

 مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد رژیم غذایی حاوی چربی های اشباع نشده، نظیر چربی های موجود در گردو و روغن زیتون، دارای تاثیرات مشابهی همانند رژیم غذایی حاوی چربی پایین و کربوهیدرات بالاتر در کاهش وزن است.

«چرل راک»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «رژیم غذایی حاوی گردو که عمدتاً متشکل از چربی های اشباع نشده چندگانه است، تاثیر مثبتی بر نشانگرهای سلامت قلب همچون کلسترول دارد.»

راک در ادامه می افزاید: «با در نظر گرفتن نتایج این مطالعه، و همچنین تحقیق قبلی مربوط به تاثیر گردو بر سلامت قلب و وزن، باید بر مصرف روزانه یک مشت گردو تاکید شود.»

وی اذعان می کند که علاوه بر این یافته ها، محققان امیدوارند با بررسی های بیشتر به تاثیر گردو بر ایجاد حس سیری، که فاکتور مهمی در کاهش وزن است، دست یابند.

این مطالعه شامل ۲۴۵ زن چاق و دارای اضافه وزن در رده سنی ۲۲ تا ۷۲ سال بود. این زنان به طور تصادفی به سه گروه رژیم غذایی تقسیم شدند: ۱) رژیم غذایی حاوی چربی کم و کربوهیدرات بالا؛ ۲) رژم غذایی حاوی کربوهیدرات پایین و چربی بالا؛ و ۳) رژیم غذایی حاوی گردو، چربی زیاد و کربوهیدرات کم. در رژیم غذایی حاوی گردو، روزانه حدود ۴۰ گرم گردو مصرف می شد.

با بررسی داده های بدست آمده از شش ماه اول مطالعه، به طور میانگین کاهش وزن در هر سه گروه در حدود ۸ درصد بود.

شرکت کنندگان حاضر در گروه حاوی گردو، کاهش وزن قابل مقایسه ایی با سایر گروه های تحت مطالعه داشتند. همچنین بیشترین میزان بهبود در میزان لیپید، بخصوص در افراد مقاوم به انسولین، یافت شد. علاوه بر کاهش قابل توجه کلسترول LDL، در شرکت کنندگانی که گردو مصرف کرده بودند افزایش بیشتر کلسترول HDL در مقایسه با سایر گروه های رژیم غذایی مشاهده شد.

                                     خبرنگار مهر،

نوشته شده در تاریخ شنبه 24 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

به جای صابون صورتتان را با عسل بشویید

عسل ماده‌ای معجزه‌‌آسا و پر خاصیتی است که می‌تواند پوست را شفاف، درخشان و شاداب کند و مشکلات پوستی را برطرف کند.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، داشتن پوستی زیبا، شفاف و صاف آرزوی هر فردی است و داشتن چنین پوستی راحت نیست. راه‌حل مشکل بسیاری از زنان که مدام از مشکلات پوستی همچون آکنه رنج می‌برند عسل است. آن‌ها باید به‌جای صابون صورتشان را با عسل بشویند. متخصصان زیبایی نیز خواص معجزه‌آسای عسل را بر پوست تایید می‌کنند.
شوینده‌های صورت همچون صابون و شامپو بدن به علت داشتن مواد شیمیایی می‌تواند پوست را خشک کند و به آن آسیب برساند. برخلاف شوینده‌های شیمیایی، عسل که سرشار از آنتی‌اکسیدان است، می‌تواند به‌راحتی ناخالصی‌های پوست را برطرف کند و میزان PH بدن را تنظیم کند. اما چطور می‌توانیم صورتمان را با عسل بشوییم؟
برای این کار می‌توانید یک شیشه عسل را در سرویس بهداشتی خود قرار دهید و هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید یک قاشق سوپ‌خوری عسل را با کمی آب ترکیب کنید تا کمی رقیق شود و آن را به صورت خود بمالید و 1 تا 2 دقیقه صبر کنید سپس صورتتان را با آب خالی بشویید.
 اگر عجله ندارید می‌توانید 10 تا 20 دقیقه آن را بر روی پوست خود بگذارید. بعد از شست‌وشو با آب آن را خشک کنید و اگر خواستید به آن نرم‌کننده بزنید. همین کار را می‌توانید در عصر نیز انجام دهید. بعد از یک هفته اثرهای معجزه‌آسای آن را مشاهده خواهید کرد و دیگر اثری از آکنه و جوش نخواهد بود.

نوشته شده در تاریخ جمعه 23 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

با خوردن این ۶ ماده غذایی بدن خود را در مقابل سرطان سینه بیمه کنید

در اینجا ۶ ماده غذایی را به شما معرفی می‌کنیم که از ابتلا به سرطان سینه جلوگیری کرده و همچنین به مهار این بیماری بسیار کمک می‌کند.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در میان زنان است. گزارشات حاکی از آن است که بیش از ۱ میلیون زن در جهان به طور سالانه به سرطان سینه مبتلا می‌شوند و بیشتر آن‌ها ۵۰ ساله یا بیشتر هستند. در حالی که بسیاری از عوامل ابتلا به این بیماری مانند سن و سابقه خانوادگی تحت کنترل ما نیست، اما می‌توانیم اقداماتی انجام دهیم تا خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهیم. 

یکی از دلایل ابتلا به سرطان سینه کمبود مواد غذایی است. از طرف دیگر، تغذیه مناسب می‌تواند با این سرطان مبارزه کند و مانند دارویی از این بیماری پیشگیری کند. غذاهای مقوی و سالم می‌تواند با تقویت سیستم ایمنی بدن خطر ابتلا به این بیماری را به شدت کاهش دهند. علاوه بر این، تغذیه مناسب در افرادی که مبتلا به این بیماری هستند می‌تواند اثرات جانبی درمان‌ها را کاهش دهد.
 
تغذیه مناسب و سالم در کنار فعالیت‌ بدنی بین ۳ تا ۴ ساعت در هفته می‌تواند در پیشگیری به سرطان سینه بسیار موثر باشد.

در اینجا ۶ ماده غذایی برای پیشگیری یا کمک به مهار سرطان را به شما معرفی می‌کنیم: 

فیبر:
تحقیقات حاکی از آن است که فیبرهای محلول و نامحلول هر دو در کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان و به خصوص زنانی که بیش از ۳۰ گرم فیبر به طور روزانه مصرف می‌کنند بسیار سودمند هستند. 

سیر:
سیر بر چرخه سلولی تاثیر گذاشته و به دلیل داشتن ترکیب سولفید آلیل به پیشگیری از سرطان سینه بسیار کمک می‌کند. 

انواع توت‌ها:
زغال اخته، تمشک و توت فرنگی به دلیل سرشار بودن از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها جزء برنامه غذایی ضد سرطان سینه هستند. 

چای سبز:
ترکیب‌های موجود در چای سبز نیز در کاهش خطر ابتلا به سرطان به‌ ویژه سرطان سینه بسیار سودمند هستند. 

امگا ۳:
امگا ۳ بسیار برای بدن ضروری است زیرا بدن خود آن را نمی‌سازد و باید از طریق مواد غذایی همچون ماهی، دانه‌ها و خشکبار آن را به بدن رساند. امگا ۶ نقطه مقابل امگا ۳ است. این بدان معنی است که هرچه بدن شما بیشتر امگا ۶ جذب کند کمتر امگا ۳ جذب می‌کند. پس بهتر است که مصرف امگا ۶ را کاهش و مصرف امگا ۳ بدن را افزایش دهید. امگا ۳ به کاهش سلول‌های سرطانی کمک کرده و از التهاب‌هایی که موجب آسیب به بافت‌های سالم بدن می‌شود جلوگیری می‌کند. 

سبزیحات به‌ویژه خانواده کلم‌ها
سبزیجاتی همچون خانواده کلم‌ها سرشار از سولفورافان که ترکیبی محافظ و شیمیایی گیاهی اولیه است که در گیاهانی وجود دارد که از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کنند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

به جای رفتن به باشگاه بدنسازی گوجه فرنگی بخورید!

پروتئین‌های موجود در گوجه فرنگی به بدن کمک می‌کند تا از تهلیل ماهیچه‌ها جلوگیری کند و باعث بازسازی و خوش‌ فرم شدن برخی عضلات شود.
به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ با افزایش سن تغییرات بسیاری در ظاهر و اندام افراد ظاهر می‌شود که در بیشتر موارد ناخوشایند است. تهلیل و ضعف عضلات و افتادگی ماهیچه‌ها می‌تواند بسیار غم‌انگیز باشد و اعتماد به نفس افراد را تحت تاثیر قرار دهد. 

بسیاری از افراد بر این باورند که چنین اتفاق‌هایی در بدن با افزایش سن غیرقابل انکار و امنتاع است و خواه و ناخواه اتفاق می افتد. در صورتی که با آگاهی از خواص برخی ویتامین‌ها و پروتئین‌ها می‌توان هوشمندانه این مشکل را مهار کرد.

محافظت از بدن و زیبایی آن می‌تواند کیفیت زندگی و حس رضایت را افزایش دهد. محققان سال‌های سال بر این مورد تحقیق کردند تا بتوانند راهی برای پیشگیری یا مهار تضعیف و تهلیل ماهیچه‌ها پیدا کنند. تحقیقات و مطالعات اخیر پروتئین‌هایی در گوجه فرنگی یافته است که می‌تواند دوای این درد باشد.

وجود دو ماده اسید اورسولیک و توماتیدین در گوجه فرنگی می‌تواند به استحکام، قدرت و حفظ ماهیچه‌ها بسیار کمک کند. این دو ماده نیاز ماهیچه‌ها را تامین می‌کنند و عواملی همچون کمبود مواد و بی‌تحرکی آن‌ها را که منجر به تهلیل و تضعیف آن‌ها می‌شود برطرف می‌کنند. این دو ماده موجب تحریک رشد و قدرت سلول‌های ماهیچه‌ها می‌شود.

 علاوه بر این، اسید اورسولیک و توماتیدین از تهلیل رفتن عضلات بر اثر بیماری، جراحت یا افزایش سن جلوگیری می‌کند. تهلیل و تضعیف عضلات موجب کاهش قدرت بدنی افراد می‌شود، آن‌ها بیشتر خسته می‌شوند، بیشتر زمین می‌خورند و شکستگی در بدن آن‌ها ایجاد می‌شود.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

دوبینی چشم


وقتی شخص جسمی را از نظر فضایی در دو وضعیت مختلف یعنی دو تا می بیند، به دوبینی مبتلاست. دوبینی می تواند ناشی از عیب عضلانی عصبی یا عیب انکساری چشم باشد.


تاری دید

دو بینی یکی از دردسرهای مردم است که موجب بروز مشکل در امور روزمره می‌شود؛ به طوری که گاهی فرد حتی نمی‌تواند راه برود. اما این بیماری، اغلب خودبه خود برطرف می‌شود.

 

هماهنگی بین بینایی دو چشم با مغز از دوران نوزادی شکل می‌گیرد. دید سه بعدی انسان، به خاطر تصویر منتقل شده از دو چشم به مغز است.

فرمان مغز و دید خوب دو چشم، موجب هماهنگی تمرکز دو چشم روی یک نقطه می‌شود. اما هرگاه عصب ماهیچه‌های دور چشم دچار اختلال یا بیماری شود، بیماری دوبینی بروز پیدا می‌کند.

 

اکثر افرادی که دچار دوبینی هستند، بیشتر شبح یا سایه‌های اضافی می‌بینید تا دو تصویر مجزا. این اغلب علامتی برای شروع آب مروارید است.

اگر دو تصویر جداگانه می‌بینید، این نشان می‌‌دهد که دو چشم شما بر یک نقطه متمرکز نمی‌شوند.

 

مغز هنگامی می تواند دو تصویر مستقل ایجاد شده از یک جسم در دو شبکیه چشم را با هم ترکیب و یک تصویر واحد تولید کند که این دو تصویر در نقاط مشابهی روی دو شبکیه تشکیل شوند. در غیر این صورت مغز به ناچار تصویر آن جسم را در هر چشم به طور مجزا دریافت کرده و در نتیجه شخص، شیء را از نظر فضایی در دو وضعیت مختلف یعنی دو تا می بیند.

 

علل دوبینی

اختلال دو بینی، اغلب در بیماران دیابتی یا پس از ضربه به استخوان‌های حدقه چشم رخ می‌دهد.

حتی یک سرماخوردگی ساده هم می‌تواند موجب دوبینی شود.

دوبینی در سنین نوجوانی معمولا پس از ضربه به چشم به وجود می‌آید

ضمن این که بروز این عارضه در سنین بالاتر به دلیل ابتلا به دیابت، فشارخون و بیماری‌های ویروسی است.

این ناراحتی ممکن است ناشی از ناهنجاری‌ ماهیچه‌ها یا اعصاب کنترل‌کننده حرکات چشم باشد؛ مثلا بیماری گریوز، یک بیماری غده تیروئید است که به‌تدریج ماهیچه‌های چشم را ضخیم می‌کند و در نتیجه نمی‌تواند حرکات خود را درست انجام دهد.

اگر دوبینی شما همراه با سرگیجه است، احتمال می‌رود سکته‌ای اعصاب کنترل‌کننده چشم را گرفتار کرده باشد.

اگر ضربه‌ای به سرتان بخورد، ممکن است به‌طور ناگهانی دچار دوبینی شوید.

علت این بیماری می تواند فلج عضلات چشمی یا یک ضایعه فضاگیر مانند خونریزی یا تومور در پشت کره چشم باشد.

ممکن است علت آن عصبی باشد یا ناشی از عیب انکساری چشم ، ورود جسم خارجی به  چشم و اختلال در راه های بینایی چشم تا مغز باشد.

 

درمان دوبینی

اگر دچار دوبینی شدید، بدون توجه به دلیل آن، نزد پزشک بروید. دوبینی زنگ اخطار بدن در برخی موارد خطر است.

درمان دو بینی با اصلاح عیب که باعث دوبینی شده است، صورت می گیرد. اگر علت عصبی است باید ضایعه عصبی تعیین و درمان شود و اگر عضلانی است باید انحراف چشم از مسیر طبیعی درمان شود و اگر جسم خارجی وارد چشم شده است، باید آن را خارج کنیم.

 

پزشک بسته به‌علت دو بینی ممکن است عینک یا جراحی برای تصحیح ماهیچه‌های چشم را توصیه کند؛ مثلا سایه‌های اضافی در دید با عمل جراحی آب مروارید و گذاشتن عدسی مخصوص از بین می‌روند.

 

دوبینی معمولا ظرف دو تا سه ماه خود به خود درمان می‌شود.

دوبینی غیرقابل تحمل است و هنگام ابتلا به این اختلال، باید یک چشم بیمار بسته شود تا بتواند این بیماری را تا هنگام بهبودی تحمل کند.

اگر اختلال دوبینی همیشگی باشد، از عینک‌های منشوری استفاده خواهد شد.

اختلال دوبینی ممکن است شدت و ضعف داشته باشد؛ یعنی فرد گاهی هنگام خستگی این اختلال را احساس می‌کند و گاه این اختلال، حالت پایدار دارد.

فرآوری: نیره ولدخانی

بخش سلامت تبیان

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

آسپرین، علیه سرطان‌های امروزی

مصرف آسپرین،‌ ویتامین D و استاتین‌ها نقش به سزایی در پیشگیری از انواع سرطان‌ها ایفا می‌کنند.
محمد اسماعیل اکبری فوق تخصص و استاد جراحی سرطان، در سمینار سراسری تبین نقش ماماها در پیشگیری و تشخیص سرطان پستان، 8 درصد از جمعیت ایران را بالای 60 سال اعلام کرد و گفت: میانگین سنی رو به افزایش است به طوری که هشت درصد افراد بالای 60 سال هستند و عامل سن یکی از عوامل‌های خطر در ابتلا به بیماری سرطان است.

وی ادامه داد: سرطان سینه در میان زنان بالاترین آمار را به خود اختصاص می‌دهد. 
از هر 100 هزار نفر،‌ 30 نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند که این آمار در سنین 45 تا 55 سال به این واقعیت نزدیک‌تر است.

اکبری پیشرفت کشور را درمان و کنترل سرطان و رو به جلو بیان کرد و افزود: 71 درصد از مبتلایان تا پنج سال زنده می‌مانند و مابقی قبل از 5 سال جان خود را از دست می‌دهند. مدیریت سرطان در کشور وضعیت مطلوبی دارد و در بیشتر موارد درمان، سینه حفظ می‌شود. البته این آمار در استانها به علت نبود امکانات کافی تشخیصی، مقداری پایین‌تر است. 

این فوق تخصص جراحی سرطان، افزایش سن را یکی از عوامل‌ خطر خواند و بیان کرد: افزایش سن ازدواج و اختلالات روانی از دیگر عوامل تاثیر گذار هستند.

اکبری درد را نشانه‌ی خوبی دانست و اظهار داشت: شایع‌ترین علتی که خانم‌ها به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند درد در ناحیه‌ سینه است لازم به ذکر است دردهای دوره‌ای نشانه‌ی بسیار خوبی است و از بروز هیچ بیماری‌ خبر نمی‌دهد. البته دردهای بعد از یائسگی که یک نقطه را درگیر می‌کند و بعد از مدتی بهبود نمی‌یابند،‌ نگران کننده است. 

قرمزی،‌زخم،‌ فرو رفتگی،‌ توده و حتی برجستگی،‌ بیشتر در خانم‌های بالای 30 سال می‌تواند علائم هشدار باشد.

وی خاطر نشان کرد: تحقیقات اخیر در کشور نشان می‌دهد،‌ مصرف آسپرین با دوز پایین علاوه بر پیشگیری از بیماری‌های قلبی، احتمال بروز همه نوع سرطان را تا 20 درصد کاهش می‌دهد و تاثیر 35 درصدی روی ابتلا به سرطان گوارش دارد. استاتین‌ها، ویتامین‌D ، از دیگر فاکتورهایی هستند که مصرف آن‌ها نقش حائز اهمیتی در پیشگیری از ابتلا به سرطان ایفا می کند.
خبرنگاران جوان

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 19 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

با کمک فویل آلومینیوم با زردی دندان هایتان خداحافظی کنید

اگر به مدت یک ساعت فویل آلومینیومی را بر روی دندان‌های خود قرار دهید دندان‌هایتان مثل برف سفید می‌شوند.
به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ قرار دادن فویل آلومینیومی به همراه خمیری خاص روی دندان فواید بسیاری دارد و موجب درخشان و سفید شدن دندان‌های شما می‌شود. بسیاری از متخصصین بر این باور هستند که این کار روش درمانی بسیار موثری محسوب می‌شود.

برخی افراد برای سفید و درخشان شدن دندان‌های خود از مواد شیمیایی یا سفیدکننده‌های آرایشی بهداشتی استفاده می‌کنند که این راه‌ها علاوه بر ضررهایی که دارد تنها برای مدتی کوتاه اثربخش خواهد بود. بیشتر این محصولات حاوی کاربامید پراکساید و رنگدانه هستند.

اما شما می‌توانید در خانه به‌راحتی خمیر دندانی تهیه کنید و آن را با فویل آلومینیومی بر روی دندان‌هایتان قرار دهید تا دندان‌های شما براق و سفید شود و هیچ گونه ماده مضری در آن وجود ندارد. این راه آسان‌ترین و سریع‌ترین و در عین حال کم‌هزینه‌ترین راه برای سفید کردن دندان‌ها است.

برای این کار مقدار کمی جوش شیرین را با خمیر دندانتان ترکیب کنید و یک فویل آلومینیومی را بردارید و آن را به طوری که بتواند سراسر دندان‌های شما را پوشش دهد تا کنید و ببرید.

ترکیب جوش شیرین و خمیر دندانتان را بر روی فویل بمالید و آن را به مدت یک ساعت روی دندانتان قرار دهید. این کار را به مدت 7 روز ،روزی دو مرتبه انجام دهید تا از اثرات معجزه‌آسای آن در سفید و براق شدن دندان‌هایتان لذت ببرید.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

علایم خوب کار نکردن کبد و راههای محافظت از آن:

1) عدم تحمل غذاهای چرب و ادویه دار.
 2) افزایش وزن.

3) سردرد تکرار شونده.
4) سوء هاضمه.
5) یبوست مزمن.
6) ضایعات پوستی: اگزما و جوش دانه ها.
7) طعم فلزی در دهان.
8) تورم و یا درد شدید شکم.
9) اختلالات رود ه ای، سینوسی و آلرژیک.
10) سیستم ایمنی ضعیف.
11) پیری زود رس.
12) خستگی مزمن.
13) خونریزی و یا کبود شدن سریع پوست.
14) ادم(خیز) پاها. (تورم پاها به علت تجمع مایعات)
15) مدفوع آغشته به خون و یا قیر مانند و یا مدفوع کم رنگ.
16) ادرار خیلی تیره.
17) خارش طولانی مدت پوست.
18) بی‌اشتهایی، تهوع و استفراغ و علائم شبیه آنفلوانزا.

راههای محافظت از کبد:
1) مصرف بی رویه استامینوفن و سایر مسکنهای درد (به غیر از آسپرین) برای کبد مضر می باشد.
2) حتما خود را در مقابل ویروس هپاتیت B واکسینه کنید.
3) داروها نیز سم محسوب می شوند. بنابراین از مصرف خود سرانه آنها بپرهیزید. داروها را با تجویز پزشک مصرف کرده و میزان دوز مصرفی انها را افزایش ندهید.
4) از مصرف بیش از حد ویتامین های محلول در چربی مانند A,D,E,K بپرهیزید.
5) از مصرف غذاهای پر چرب بپرهیزید. کبد تمام کلسترول مورد نیاز بدن شما را می سازد.
6) وزن خود را کنترل کنید. چاقی شما را مستعد بیماریهای: کبد چرب، هپاتیت و سیروز کبدی میکند.
7) بهداشت فردی را رعایت کنید.
8) از مصرف داروهای غیر ضروری اجتناب ورزید. از مصرف همزمان چند دارو با هم خودداری کنید مگر با تجویز پزشک.
9) مصرف ویتامین C و چای سبز برای سلامتی کبد مفید است.
10) مصرف غذاهای سرخ کرده، آماده(فست فود) و روغنهای جامد را به حداقل برسانید.
11) از غذاهای پرچرب،خیلی شیرین و یا شور بپرهیزید.
12) بطور منظم ورزش کنید.2 تا 3 روز در هفته فعالیت بدنی داشته باشید.
13) مصرف غذاهای پر فیبر را افزایش دهید مانند: سبزیجات، میوه ها، برنج، غلات و دانه های کامل.
14) هرگز به سرنگ و سوزنهای دور انداخته شد دست نزنید.
15) بخارات حاصل از رنگها، حلالها، تینرها، چسبها، اسپری های رنگ، اسپری های آفت کش و حشره کش همگی سمی هستند. بنابراین هنگام سمپاشی، استفاده از اسپری حشره کش ورنگ کردن حتما از ماسک استفاده کرده و از تهویه مناسب اتاق مطمئن گردید. همچنین برای جلوگیری از تماس یافتن این گونه مواد شیمایی با پوست حتما از دستکش، کلاه و ماسک استفاده کنید.
16) هپاتیت B و Cدرمان نشده منجر به سیروز کبدی، سرطان کبد و سرانجام پیوند کبد میگردند.


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

کشف دلیل خاص بودن افراد با گروه خونی o

گروه خونی بر رفتارهای اجتماعی، سلامت جسم و روح و حتی انتخاب شغل افراد تاثیر‌گذار است.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مطالعه‌ای که به تازگی انجام شده است دانشمندان نشان دادند که افراد دارای گروه خونی 0 نقش مهمی در هر جامعه ایفا می‌کنند. رهبری، فعال بودن، انرژی بخش بودن و توانایی تمرکز در افراد با گروه خونی o نسبت به بقیه گروه‌های خونی بارز‌تر است.
جالب است بدانیم چه چیزی باعث می‌شود کسانی که گروه خونی O دارند منحصر به فرد باشند. در ژاپن گروه خونی افراد هنگام مصاحبه برای استخدام پرسیده می‌شود. افراد دارای گروه خونی 0 اغلب به عنوان یک فرد مسئول، متعهد و با وجدان کاری شناخته شده‌اند. مطالعات نشان داده است که آنها در زمره منطقی‌ترین افراد و بهترین راهنما در بین همه گروه‌های خونی هستند. یکی از دلایل این است که اجداد آنها در بین انسان‌های نخستین شکارچیان با دقت و بهترین ارزیابان محیط زیست بودند.
آنها اغلب قدرتمند‌، مولدکار و انرژِی هستند با این حال، زمانی که تحت استرس هستند ممکن است عصبانی، بیش فعال و خشن باشند. رژیم غذایی نامناسب، ورزش نکردن، عادات بد رفتاری و یا  استرس بالا بر متابولیک بدن آنها تاثیر می‌گذارد مقاومت به انسولین، کم کاری غده تیروئید و چاقی از عوارض عملکرد بد متابولیک بدن است. 
افراد با گروه خون 0 مستعد ایجاد زخم، اختلال عملکرد غده تیروئید و پایین بودن هورمون آن‌، کمبود ید‌، چاقی، جمع شدن مایع میان بافتی و حتی تومور هستند. آنها همچنین سطح اسید معده بالاتری به نسبت دیگر گروه‌های خونی دارند و اغلب التهاب معده و زخم معده در آنها شایع است. 
استرس می‌تواند خشونت بیش از حد و بیش فعالی در آنها ایجاد کند. افراد این نوع گروه خونی وقتی بیش از حد خسته، افسرده و یا بی حوصله هستند زودتر دچار تنش عصبی می‌شوند با  این وجود علاقه به ریسک  و خطر کردن در افراد با گروه خونی  o بیشتر دیده می‌شود.
گفتنی است؛ افراد این گروه خونی باید از مصرف کافئین دوری کنند زیرا کافئین به دلیل بالا بودن آدرنالین برای افراد دارای این نوع گروه خونی مضر است. همچنین فعالیت بدنی منظم، 3 تا 4 بار در هفته برای سلامتی این گروه خونی الزامی است.

نوشته شده در تاریخ جمعه 16 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

احتمال ابتلا به سرطان با مصرف چیپس و پفک در کودکی

از آنجا که ذائقه و عادات غذایی مستقر در دوران کودکی شکل می‌گیرد، باید توجه بسیاری به نوع تغذیه کودکان کرد. حسین فودازی،رئیس انجمن آنکولوژی در گفتگو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران  با اشاره به تاثیر زیادی که عادات غذایی در سلامتی افراد دارد، گفت: نوع تغذیه و عادات غذایی افراد تاثیر مستقیمی بر سلامت‌شان دارد و با توجه به اینکه ذائقه و نوع عادات غذایی افراد در کودکی شکل می‌گیرد، باید والدین برای شکل گیری صحیح این عادات فرزندانشان در سنین پایین توجه و اقدامات لازم را انجام دهند. 
وی ادامه داد: باید ذائقه کودکان به گونه‌ای شکل بگیرد که متمایل به مصرف مواد غذایی خیلی شیرین و شور و یا پرچرب نباشد و همچنین سعی شود با مصرف زیاد مواد غذایی مفید و ضروری مانند لبنیات به خصوص شیر در کودکی، این عادات را به سنین بالاتر و بزرگسالی انتقال داد. 
دکتر فودازی در رابطه با تنقلاتی که مصرف زیادی بین کودکان دارد،‌گفت: مصرف تنقلاتی مانند: چیپس،‌پفک، کرانچی، و شکلاتها و . . .  در بین کودکان رواج بسیار زیادی دارد و والدین باید به این امر توجه کنند و از مصرف بیش از حد این تنقلات در فرزندانشان خودداری کنند. 
رئیس انجمن آنکولوژی در ادامه افزود: بالا بودن بیش از حد میزان چربی اشباع شده، شیرین و یا شور بودن این تنقلات باعث سرطان زا بودنشان است که به طور مثال، چیپس علاوه بر شور و چرب بودن به دلیل سرخ شدن، چند عامل سرطان زا را برای مصرف کننده خود به همراه دارد.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 15 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

خواص مصرف پوست لیمو در کنترل دیابت

خواص مصرف پوست لیمو در کنترل دیابت
به گزارش خبرنگار مهر، همه ما می دانیم که نوشیدن آب گرم و آبلیمو در اوایل صبح نه تنها به کاهش وزن کمک می کند بلکه موجب تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می شود. اما شاید همه ما از فواید پوست لیمو آگاه نباشیم.

پوست لیمو مملو از خواص آنتی اکسیدانی است که می تواند به کنترل سطح قند خون کمک کند. پوست لیمو حاوی پلی فنول هایی است که باعث بهبود مقاومت به انسولین می شوند. در این شرایط، مانع از تجمع چربی در منطقه دور شکمی می شود.

همچنین وجود ترکیباتی نظیر نارینگین و هسپریدین به کنترل دیابت کمک می کند و موجب کاهش تجزیه گلوکز در کبد شده و متابولیسم گلوکز (تولید مولکول های گلوکز جدید در کبد) را متوقف می کند.

با وجود فواید متعدد پوست لیمو شما می توانید از خلال پوست لیمو به شکل های گوناگون از جمله در سالاد استفاده کنید.

منبع :

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

قند و شکر؛ عمده‌ترین عامل پوسیدگی دندان‌

قند و شکر؛ عمده‌ترین عامل پوسیدگی دندان‌

قند و شکر؛ عمده‌ترین عامل پوسیدگی دندان‌

یک دندانپزشک گفت: قند و شکر عامل پوسیدگی دندان‌هاست.

دکتر محمدهادی شفق در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه میکروب‌های دهان و دندان از قند و شکر تغذیه می‌کنند، اظهار کرد: قند و ‌شکر عمده‌ترین عامل پوسیدگی دندان است که در نهایت موجب تخریب مینای دندان‌ها می‌شود.

وی با بیان اینکه مصرف تنقلات شامل انواع پفک و لواشک در تخریب مینای دندان موثر است، افزود: در گذشته با چای سیاه جوشیده فلورایدهای موجود در آن آزاد و جذب دندان می‌شد و از تخریب مینای دندان جلوگیری می‌کردند.

شفق با اشاره به ضرورت مراجعه دوره‌ای افراد به داندنپزشک، تصریح کرد: اگر افراد به صورت دوره‌ای به پزشک مراجعه کنند، با تشخیص مناسب از تحمیل هزینه گزاف به منظور جبران آسیب‌های وارده به دندان‌هایشان همچون عصب‌کشی، روکشی و کشیدن جلوگیری می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده کمتر از مواد قندی، رعایت بهداشت دهان و دندان شامل استفاده از نخ دندان و مسواک، ارتودنسی دندان‌های بهم ریخته و درست کردن دندان‌هایی که در گذشته عملیات ترمیم بر روی آنها به درستی انجام نشده از جمله اقدامات پیشگیری از تخریب مینای دندان است.

منبع :

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 11 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

"خدا" در کجای مغز انسان قرار دارد؟

تاثیر دین و معنویت بر جداره های داخلی، اکسپیتال مناطق چپ و راست و همچنین لوب مزیال نیمکره راست مغز بسیار زیاد است. به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران،  مغز از ماده خاکستری و برجسته ای تشکیل شده است که این قشر خارجی لایه های مغز به وسیله سلول های عصبی محافظت می شود.
تاثیر دین و معنویت بر جداره های داخلی، اکسپیتال مناطق چپ و راست و همچنین لوب مزیال نیمکره راست مغز بسیار زیاد است و افرادی که معنویت و اعتقاد به خدا را در وجود خود حس می کنند از سلامت مغز و روان بالایی برخوردارند.
به گفته محققان افرادی که علاقه شدیدی به معنویت دارند 90 درصد کمتر در معرض آلزایمر و بیماری های افسردگی قرار می گیرند و همچنین افراد معتقد قشر داخلی مغزشان ضخیم تر بوده و کمتر دچار تومور های مغزی می شوند.


با مطالعه و بررسی بر روی افراد بین 18 تا 54 سال محققان دریافتند افرادی که درجه اعتقادی شان به دین و مذهب بالاتر است کمتر دچار بیمازی می شوند و لایه های نیمکره چپ و راست آن ها در برابر انواع بیماری ها مقاوم تر است.
دانشمندان می گویند؛ دین سبب افزایش فعالیت های لوب فرونتال می شود.و همچنین لوب آهیانه ناحیه ای در بالای گوش است که فعالیت این ناحیه مغز در افراد معتقد و خداشتاس قوی تر است.
در درون مغز عصبی وجود دارد که با اعتقادات انسان ها رابطه مستقیمی دارد و محققان دریافتند انسان ها با فکر کردن و تمرکز درباره عقایدشان جریان خون در این عصب ها بیشتر می شود.
گفتنی است؛ افرادی که خدا را در وجود خود حس می کنند نیمکره سمت راست مغزشان کمتر دچار اختلال می شود و تمرکز این افراد بالاتر است و همچنین با حضور در اماکن مقدس فرکانس انتقال انرژی های مثبت به مغز افزایش می یابد و این سبب سلامت سلول های مغزی می شود.

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

با این روغن ها به سرعت برق و باد تا شب عید لاغر شوید!

با قرار دادن این روغن بر روی شکمتان و ماسا‍ژ دادن شکم با آن می‌توانید به‌راحتی چربی‌های شکمتان را آب کنید و از این طریق در 6 هفته چند کیلو وزن کم کنید.
به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، ماساژ دادن برخی روغن‌ها بر روی عضلات شکم می‌تواند سبب ذوب شدن چربی‌ها و باریک شدن شکم به خصوص در خانم‌ها شود.

هنگام اقدام به کاهش وزن توجه به این نکته مهم است که اولین قدم در کاهش وزن تمرکز و آمادگی ذهنی برای این کار است. در بیشتر موارد مقاومت ذهنی برای لاغر شدن مانعی بزرگ برای کاهش وزن محسوب می‌شود.

روغن‌هایی گیاهی وجود دارند که وقتی روی سطح پوست قرار می‌گیرند وارد جریان خون می‌شوند و تاثیراهای معجزه‌آسایی بر سوزاندن چربی‌ها و آزاد کردن سموم بدن دارد.

این روغن‌ها به این علت که از گیاهان گرفته می‌شوند دارای سطح فتوشیمیایی هستند. در کنار استفاده از این روغن‌ها، مصرف مقادیر زیاد آب خالص و مواد غذایی مغذی سرعت چربی‌سوزی را افزایش می‌دهد و از این طریق هورمون‌های چربی سوز بدن خود فعال می‌کند.

استفاده از روغن هسته انگور، اسانس لیمو و روغن موجود در درخت سرو و اسانس گریپ فروت به همراه روغن نارگیل و بادام از طریق ماساژ دادن شکم چربی‌ها را به صورت موضعی درآن نواحی ذوب می‌کند و سبب کاهش چند کیلوگرم وزن در 6 ماه می‌شود.  

برای این کار، در ابتدا 6 قطره روغن نارگیل یا بادام را با 5 قطره روغن سرو و 5 قطره روغن لیمو و گریپ فروت را درون کاسه کوچکی مخلوط کنید و این مخلوط را روزی یک یا دو مرتبه روی شکم خود ماساژ دهید تا بعد از 6 هفته اثرات معجزه‌آسای آن را مشاهده کنید.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 8 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

چرا چشمانمان سیاهی می‌رود؟

کاهش فشار خون عامل اصلی در سیاهی رفتن چشم هنگام بلند شدن است.
خسرونیا رئیس هیئت مدیره جامعه پزشکان داخلی ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: وقتی شخصی تغییر وضعیت می‌دهد یعنی از حالت خوابیده به طور ناگهانی به حالت ایستاده در می‌آید چشمان فرد سیاهی می‌رود. علل زیادی زمینه ساز سیاهی رفتن چشم‌ها است از جمله کاهش فشار خون، ناراحتی‌های گوش، تعرق زیاد و مصرف ناکافی مایعات و آرتروز گردن.

وی اظهار داشت: هنگامی که فشار خون پائین می‌آید خون به مغز و مخچه نمی‌رسد فرد دچار سرگیجه و سیاهی رفتن چشم می‌شود و بعد از چند لحظه مشکل حل می‌شود. همچنین به هنگام تعرق شدید آب نمک زیادی از بدن دفع می‌شود و در صورت استفاده نکردن از مایعات فرد دچار سیاهی رفتن چشم می‌شود.

وی تاکید کرد: مشکل فشار خون را جدی بگیرید. از جمله عواملی که منجر به این مشکل می‌شوند خونریزی کردن، ناراحتی کلیه و قلب، کاهش قند خون و اسهال و استفراغ را می‌توان نام برد.

وی ادامه داد: سرما خوردگی و آلرژی در این زمینه تاثیر زیادی ندارند مگر اینکه سرما خوردگی پیشرفت کرده باشد و در پرده‌های مغز اثر نامطلوبی گذاشته باشد. گاهی اوقات استرس و اضطراب نیز منجر به سرگیجه و سیاهی رفتن چشم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که سرگیجه‌ها مداوم و شدید است بلافاصله به پزشک مراجعه کنید و نیز برای رفع مشکل کم خونی علت آن را با آزمایش خون و نوار قلب به کمک پزشک مشخص کنید.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

آیا آدامس جایگزین خوبی برای مسواک است؟

در مواقعی که فرد به مسواک دسترسی ندارد یا مسواک زدن کمک زیادی به تمیز کردن دندان‌ها نمی‌کند، آدامس‌های بدون قند می‌توانند موثر باشند.
دکتر عبدالحمید ظفرمند، دندانپزشک درباره‌ی امکان جایگزین کردن آدامس به جای مسواک زدن در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت : به طور کلی پس از مصرف مواد غذایی گوناگون مسائلی برای دندان‌ها ایجاد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و جرم روی آنها را می‌پوشاند اما گاهی آدامس جویدن می‌تواند در جلوگیری از بروز این مسئله موثر باشد.
وی ادامه داد: غذاهایی که در برخی شیارهای دندان می‌مانند به طور طبیعی با مسواک برطرف نمی‌شوند. همچنین گاهی فرد پس از خوردن غذا به مسواک دسترسی ندارد. در این زمان جویدن آدامس می‌تواند کمک کننده باشد.
ظفرمند با اشاره به اینکه مصرف آدامس‌های طبیعی و اصیل دارای طعم خوبی نیست، افزود: به خاطر بی‌مزگی که این آدامس‌ها دارند، به آنها شکر و اسانس اضافه می‌شود تا برای مصرف کننده طعم مطلوب پیدا کنند.
وی تاکید کرد: قندی بودن بیش از حد آدامس‌ها زمینه پوسیدگی دندان‌ها را فراهم می‌کند، همچنین می‌تواند زمینه‌ی فعالیت میکروبی را در داخل دهان فراهم نماید.
ظفرمند تاکید کرد: افراد باید حتی الامکان در انتخاب و خرید آدامس مناسب دقت کنند و از آدامس‌هایی استفاده کنند که قند کمتری در تولید آن به کار رفته و نقش تمیز کنندگی آن بیشتر از نقش پوسیده کنندگی است.

نوشته شده در تاریخ شنبه 3 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

اگر استخوان‌هایتان را دوست دارید، شیر پاستوریزه نخورید!

مطالعات نشان می دهد مصرف برخی از لبنیات پاستوریزه همچون شیر موجب نابودی استخوان‌ها از داخل بدن می‌شود.
به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، شیر تنها نوشیدنی است که به شدت مصرف آن به کودکان توصیه می‌شود در حالی که همین شیر پاستوریزه ممکن است به بدن کودکان صدمه بزند. نوشیدن شیر پاستوریزه و یا سایر محصولات لبنی آن‌طور که صنعت لبنیات جلوه می‌دهد برای سلامتی استخوان‌ها و سلامتی عمومی افراد خوب نیست.
صنعت لبنیات در 50 ساله اخیر به شدت تلاش کرده است تا مردم را متقاعد کند که محصولات لبنی پاستوریزه همچون شیر یا پنیر سطح کلسیم آن‌ها را افزایش می‌دهد که این ادعا کاملا اشتباه است.
در واقع فرآیند پاستوریزاسیون تنها کربنات کلسیم تولید می‌کند که بدون وجود عامل کی‌لیت نمی‌تواند به سلول‌ها راه یابد و به همین دلیل بدن برای جذب کربنات کلسیم به خون، کلسیم استخوان‌ها و بافت‌های خود را می‌کشد و در نهایت بدن دچار پوکی استخوان و سایر مشکلاتی از این دست می‌شود. علاوه بر این، لبنیات پاستوریزه حاوی مقادیر کمی منیزیم برای جذب کلسیم است. 
تحقیقی که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد و بر روی هزاران فرد سوئدی انجام شد نشان داد که شیر گاو می‌تواند تاثیری منفی بر سلامتی داشته باشد به خصوص اگر به مدتی طولانی مصرف شود. این تحقیق که بر روی 61433 زن بین 39 تا 74 سال برای 20 سال و 45339 مرد در همان محدوده سنی برای 11 سال انجام شد نشان داد که هرچه بیشتر افراد  شیر گاو نوشیده‌اند، بیشتر امکان داشته است که به پوکی استخوان یا شکستگی یا ترک‌خوردگی استخوان دچار شوند.

نوشته شده در تاریخ شنبه 3 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

مردان کوتاه‌قد شریک بهتری برای زندگی هستند

مطالعات نشان داده است که مردانی که قد متوسط رو به کوتاهی دارند، انتخاب‌های بهتری برای ازدواج و زندگی مشترک هستند.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،‌ مرد ایده‌آل برای شریک زندگی مردی است که درآمدی خوب داشته باشد و همواره آراسته و وفادار باشد و کمی قدش از متوسط پایین‌تر باشد. بر خلاف نظر عموم که تصور می‌کنند مردان قدبلند، تیره و خوش‌تیب گزینه‌های بهتری هستند، مطالعات نشان داده است که در زندگی مشترک، مردان ایده‌آل خصوصیات دیگری دارند.
مطالعات نشان داده است که صرف نظر از جذابیت‌های ظاهری، مردان کوتاه‌تر و تیره و در عین حال شیک‌پوش می‌توانند شریک‌های بهتری باشند. در واقع مردان کوتاه‌تر معمولا درآمد بیشتری دارند و بیشتر امکان دارد که در زندگی مشترک وفادار بمانند و علاوه بر این دوستان و روابط اجتماعی بهتری دارند و به قولی از این طریق یک سر و گردن از همتایان قد بلند خود بالاتر هستند.
در واقع در روابط طولانی همچون ازدواج مردان کوتاه‌قد بسیار مطلوب‌تر از مردان بلندقد هستند. نتایج تحقیقی که بر روی 5هزار خانواده انجام شد، نشان داد که مردان آن خانواده‌ها که بین 23 تا 45 سال بودند و در دو دسته کوتاه‌قد و بلندقد قرار داشتند، نشان داد که مردان کوتاه قد طلاق‌های کمتری دارند و بیشتر در انجام کارهای خانه به همسر خود کمک می‌کنند و به طور کلی نان‌آور بهتری هستند.

نوشته شده در تاریخ جمعه 2 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

سیب معجزه‌ای برای تقویت قلب‌

سلامت و تقویت قلب به عنوان مهمترین عضو بدن بسیار اهمیت دارد از این رو با برخی میوه‌ها مثل سیب می‌توان به راحتی این عضو را تقویت کرد.
دکتر کرد افشاری متخصص طب سنتی در گفتگو باخبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان  گفت: قلب یکی از مهمترین اعضای بدن محسوب می‌شود که حتی در این طب از آن به عنوان یکی از اعضای مدیر و رییس در بدن یاد شده است، عملکرد قلب، رساندن زندگی به تمام اعضای بدن است. بنابراین سلامت و تقویت آن به سلامت دیگر اعضای بدن ارتباط دارد.
وی افزود: برخی از خوراکی‌ها برای تقویت قلب مؤثر هستند مثل سیب، گلابی رسیده و شیرین، به، انار، لیمو، نارنج، بالنگ و آناناس که علاوه بر داشتن ویتامین و مواد مغذی، تقویت کننده قلب بوده و از تجمع مواد زائد و نامناسب در قلب و عروق جلوگیری می‌کنند.
کرد افشاری اظهار داشت: بوئیدن میوه‌های خوشبو مثل سیب و به در تقویت قلب مؤثر است. از دیدگاه طب سنتی خوردن سیب به ویژه اگر با گلاب مصرف شود شادی بخش و تقویت کننده قلب است در واقع سیب و یا آب آن میزان چربی مضر بدن را کاهش می‌دهد و به دنبال آن از گرفتی عروق پیشگیری کرده و ریسک بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.
این متخصص طب سنتی در پایان خاطرنشان کرد: گلابی شیرین نیز تعدیل کننده خون، شادی آور و تقویت کننده قلب است، حتی مصرف روزانه گلابی میزان کلسترول خون را در افراد سیگاری کاهش می‌دهد و از بروز بیماری‌های قلبی در افرادی که دو عامل خطر مصرف سیگار و کلسترول بالا را دارند پیشگیری می‌کند. همچنین سبزی‌هایی مثل نعناع، ریحان و گشنیز برای تقویت قلب مؤثر هستند و علاوه بر داشتن بوی خوش باعث تقویت قلب و عروق قلبی می‌شوند.

نوشته شده در تاریخ جمعه 2 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

خوردن آجیل برای افراد سردمزاج ضروری است

مصرف مواد غذایی پرانرژی همچون، آجیل و خشکبار به خصوص بادام، کشمش و مویز برای برخی مزاجها مفید است.
سیدمهدی میرغضنفری، متخصص فیزیولوژی و عضو هیئت علمی و مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی در گفتگوبا خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان  با اشاره به اینکه خوردن مواد غذایی پرانرژی برای برخی مزاجها ضروری است، گفت: برای افرادی با مزاج سرد به دلیل اینکه دارای متابولیسم پایین و کم‌انرژی هستند، مصرف مواد غذایی که دارای انرژی  بالایی هستند، مفید و در برخی موارد ضروری است.
وی در ادامه افزود: افرادی که دارای مزاج سردترند غالباً افراد چاقی هستند که باید از مواد غذایی پرانرژی و کم‌حجم مانند انواع آجیل و خشکبار همچون کشمش، پسته، توت، تمشک و مویز بیشتر استفاده کنند.
دکتر میرغصنفری در رابطه با میزان مصرف این مواد غذایی در سایر مزاجها گفت: افراد با مزاجهای گرم بهتر است در مصرف این مواد زیاده روی نکنند زیرا ممکن است با مصرف زیاد و هر روزه آنها با عوارضی همچون بالا رفتن حرارت بدن و صفرا در خون و ایجاد جوشهای پوستی مواجه شوند.
مدیرگروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی در پایان خاطرنشان کرد: در بین مواد غذایی ذکر شده مفید برای افراد سرد مزاج، بادام، مویز، و کشمش دارای بیشترین خواص و کمترین عوارض هستند.

نوشته شده در تاریخ جمعه 2 بهمن 1394    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات()