ترشی و این همه ضرر!؟ این هشدار را جدی بگیرید

ترشی جزء خودنی‌هایی پرطرفدار ایرانی‌هاست اما بسیاری از مردم از مضرات این خوراکی اطلاعی ندارند.
امروزه ترشی جزء جدانشدنی و پرطرفدار در سفره ایرانی‌هاست و در تمام دنیا طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است اما از آنجایی که زمستان فصل ترشی انداختن است بسیاری از زنان خانه‌دار از همین حالا به فکر خرید تجهیزات و سبزیجات ترشی برای درست کردن، نگهداشتن آن در طول سال و ثابت کردن کدبانویی خود به اعضای خانواده و دیگران هستند و به مضرات آن فکر نمی‌کنند. عده‌ای دیگر نیز به خصوص قدیمی‌ترها به اشتباه عقیده دارند که ترشی یک عامل موثر در چربی‌سوزی است و باعث بقای طول عمر انسان‌ها می‌شود اما شاید شنیده باشید که قدیمی‌ها می‌گفتند: «ترشی نخوری یک چیزی می‌شی» بله این حرف قدیمی‌ها بی‌حکمت نیست و کاملاً اثبات شده است چراکه ترشی باعث کندی حافظه و سرد شدن مغز می‌شود.

کارنشود/  ترشی و این همه ضرر؟ این هشدار را جدی بگیرید!

حرف اول در ترشی را چه چیزی می زند؟

سرکه یک ماده خوراکی ترش مزه و وجه مشترک تمام ترشی‌ها به علت جلوگیری از فساد خوراکی‌هاست اما باید بدانید که سرکه با کارایی زیاد خود هم باعث ایجاد باکتری‌های مضر درون دستگاه گوارش می‌شود و هم باعث از بین رفتن کیسه صفرا و کمک به سم‌زدایی کبد خواهد شد. هر چند بهتر است بدانید که مصرف سرکه به آرامی قند خون را در افراد دیابتی و غیردیابتی بالا می‌برد و طبق تحقیقات علمی، استفاده ۲۰ میلی‌لیتر سرکه به تنهایی یا همراه ترشی و سالاد باعث کاهش اندکس گلیسمی می‌شود.

مصرف زیاد ترشی منجر به بروز چه بیماری‌هایی می‌شود؟

بیماری‌های لاعلاجی مانند ضعف اعصاب، دیابت، چاقی، ام اس، پارکینسون، رعشه، لقوه، دمانس( زوال عقل) و صرع از خوردن زیاد ترشیجات حاصل می‌شود و ترشی سرکه باعث نابود کردن حنجره و خلط پشت حلق می‌شود و حتماً شما را به دام بدترین بیماری‌ها می‌اندازد. البته این را هم به یاد داشته باشید که هر وقت بعد از خوردن ترشی کسل و بیحال شدید اصلاً نگران نباشید چراکه هر ترشی با هر طعمی قدرت و توان شما را به نحو غیرقابل باوری کاهش می‌دهد و نمی‌توانید راجع به هر موضوعی به حل مسئله بپردازید حتی جالب‌تر اینکه ترشی باعث تشدید بیماری آرتروز در افراد بزرگسال و میانسال می‌شود و همچنین از عوارض منفی مصرف ترشی می‌توان به قاعدگی‌های نامنظم و دردناک خانم‌ها و پایین آمدن باروری مردان اشاره کرد.

ساعت ۱۱ سشنبه/ ترشی و این همه ضرر؟ این هشدار را جدی بگیرید!

نابودی دستگاه گوارش با مصرف ترشی

به عقیده بسیاری از پزشکان مصرف بی‌رویه ترشی شانس ابتلا به سرطان معده، زخم معده، اثنی عشر و سرطان مری را بالا می‌برد. طبق تحقیقات علمی انجام شده، خوردن زیاد ترشی باعث کاهش سیستم ایمنی دستگاه گوارش در بدن افراد می‌شود و پزشکان بلافاصله بعد از دیدن حال بد بیمار با تجویز دارو و روش‌های درمانی گوناگون طی مدت زمان طولانی به بهبود آنان برای کاهش درد و رنج می‌پردازند.

کارنشود/  ترشی و این همه ضرر؟ این هشدار را جدی بگیرید!

بلای جبران ناپذیر ترشی بر سر زانوهایتان

بسیاری از متخصصان آسیب‌شناسی بر این امر اعتقاد دارند که مصرف زیاد ترشی‌ها افراد را زودتر به درد و آرتروز زانو، بیماری روماتیسمی مانند لوپوس، آرترید روماتوئید، دیسک کمری، دیسک آرنج و زانو مبتلا می‌کند.

کندی حافظه با مصرف ترشی

در کشور ایران یکی از مهم‌ترین عوامل حواس پرتی، کندی حافظه و آلزایمر با مصرف بیش از حد ترشیجات حاصل می‌شود چراکه انواع ترشی‌ها با عوامل خطرساز خود منجر به سردی مغز می‌شوند. توصیه ما به دانش آموزان و دانشجویان این است که به هیچ وجه شب قبل از امتحان ترشی مصرف نکنند چراکه سردرد و کندی ذهن در جلسه امتحان را برای آنان به ارمغان می‌آورد و حتی به علت اسیدی بودن ترشی، احتمال بروز عفونت و قارچ در خانم‌ها وجود دارد؛ پس بهتر است برای جلوگیری از کوچک شدن، سردی مغز و افسردگی خود، دور مصرف ترشیجات یک خط قرمز بکشید.

کارنشود/  ترشی و این همه ضرر؟ این هشدار را جدی بگیرید!

ترشی چه بلایی بر سر دندان‌های شما می‌آورد؟

بسیاری از افراد به شدت به زیبایی خود اهمیت می‌دهند و برای هر عمل زیبایی به پزشک متخصص مراجعه می‌کنند. حتی به قدری زیبایی دندان‌ها برایشان حائز اهمیت است که می‌توان گفت هر نوع جراحی دندانی مانند ایمپلنت، کامپوزیت و... را انجام می‌دهند تا بیشتر به چشم بیایند و قدیمی‌ترها هم به جوانان پیشنهاد می‌کنند تا حداقل هفته‌ای یک بار برای سفیدتر شدن دندان‌ها و جلوگیری از خرابی، دهان خود با سرکه بشویند. اما باید بدانید که مصرف ترشی باعث خرابی، زردی و خوره دندان‌هایتان می‌شود و حتی گاهی اوقات درد را هم به دنبال دارد.

ضعیف شدن کبد با مصرف ترشی

از آنجایی که مصرف ترشی سیستم ایمنی بدن شما را پایین می‌آورد اما به هر حال بهتر است بدانید که خوردن ترشی همراه با ماست و ماهی باعث ضعیف شدن و چرب شدن کبد شما می‌شود و با تغییر رنگ دانه یا ملانین، پوست شما را به بیماری‌های پیسی و برص مبتلا می‌کند. اسیدلاکتیک موجود در ماست به همراه اسید استیک موجود در ترشی برای کسانی که ریفلاکس معده یا معده حساسی دارند می‌تواند عواقب جبران ناپذیری مانند آزار و اذیت معده داشته باشد.

کارنشود/  ترشی و این همه ضرر؟ این هشدار را جدی بگیرید!

تخریب جبران ناپذیر ترشی بر سر استخوان‌ها

با مصرف بیش از حد سیر ترشی‌های چند ساله، سم نیترات را وارد بدن خود کنید و کلسیم بدنتان را پایین آورید تا دچار پوکی استخوان شدید و درد بین بافت‌ها و مفاصل استخوانی شوید. خلاصه با مصرف ترشی می‌توانید به استقبال هزاران ضرر و بیماری‌های دیگر بروید.

افزایش وزن با مصرف ترشی

بسیاری از افراد به هیچ وجه مضرات ترشی و آسیب‌های جبران ناپذیر آن به معده را باور نکرده‌اند و فکر می‌کنند سیرترشی‌ها فوائد بسیار زیادی برای بدن دارند اما جالب است که بدانید حتی مصرف سیر خام هم برای بانوان باردار مضرات زیادی دارد و ممکن است با عوارضی مانند حالت تهوع، استفراغ، بوی بد بدن و اسهال همراه شود؛ همچنین با مصرف زیاد ترشی اشتهای افراد باز و منجر به چاقی آنان می‌شود.

ترشی مانده عامل موثری در جهت افزایش باکتری‌ها

از آنجایی که بسیاری از افراد به مصرف ترشی علاقه زیادی دارند و برای تهیه آن، یا خودشان زحمت درست کردنش را می‌کشند یا آن را از بیرون خریداری می‌کنند و در صورت نبود آن، در سفره به سرعت عصبانی می‌شوند، آنها باید بدانند که برای خرید ترشی به هیچ وجه به هر مغازه‌ای اعتماد نکنند چراکه بعضی از صاحبان مغازه با باز گذاشتن در ظرف‌های حاوی ترشی نقش موثری در نفوذ باکتری‌ها به بدن انسان و پرورش قارچ‌ها دارند و اگر ترشی مانده و کهنه باشد باعث می‌شود تا افراد زودتر در معرض ابتلا به بیماری‌های گوناگون قرار گیرند، پس بهتر است از ترشی مانده پرهیز کنید.

کارنشود/  ترشی و این همه ضرر؟ این هشدار را جدی بگیرید!

ترشی های کم ضرر کدام اند؟

طبق نظریه محققان طب سنتی کم‌ضررترین موادغذایی ترش برای مصرف مردم آب نارنج و سرکه محلی انگور است و استفاده آبلیمو، آبغوره و گوجه فرنگی جهت طعم دادن ترشی‌های خانگی کاملاً مضر است و بهترین کار برای کاهش ضرر ترشی‌ها استفاده از کمی نمک، سیاه دانه، زیره، آویشن، گل محمدی، گلپر، فلفل سیاه، زنجبیل، دارچین و زنیان است.

مناسب‌ترین فصل برای مصرف ترشیجات

از نظر موقعیت زمانی بهترین گزینه برای مصرف ترشی فصل زمستان و ماه اول بهار است. به عقیده متخصصان طب سنتی، از خوردن ترشی در فصل تابستان به علت غلبه سردی مغز باید به شدت پرهیز کرد.

کارنشود/  ترشی و این همه ضرر؟ این هشدار را جدی بگیرید!

چه زمانی نباید ترشی خورد؟

باید از مصرف ترشیجات به علت کاهش کلسیم در بدن، افزایش احتمال ابتلا به پوکی استخوان، ضعف اعصاب، سکسکه‌های مغزی و قلبی در هنگام شب پرهیز کرد.

کارنشود/  ترشی و این همه ضرر؟ این هشدار را جدی بگیرید!

ترشی‌هایی که نباید با بعضی غذاها مصرف شوند

ترشی بادنجان را نباید هرگز با غذاهای دیر هضمی مانند کباب، جگر سیاه، ماهی، تخم مرغ و نیمرو به هیچ وجه نباید خورده شود. حتماً به یاد داشته باشید که از خوردن هر نوع ترشی به جز رب نارنج یا آب نارنج به علت ضعف کبد و سوء مزاج کبدی در کنار ماهی باید پرهیز شود.

بهترین مواد جایگزینی به جای ترشیجات کدام است؟

بعضی افراد هنگام تهیه ترشی به هیچ وجه اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و از انواع مواد خوراکی فاسد در درست کردن ترشی استفاده می‌کنند اما باید بدانید که خوردن سیزیجات و میوه‌جات خام مانند کلم بروکلی، کاهو، خیار، گوجه، زیتون، پرتقال، سیب و ... نسبت به ترشیجات ارجحیت بیشتری دارند.

کارنشود/  ترشی و این همه ضرر؟ این هشدار را جدی بگیرید!                                                                             منبع خبرنگاران جوان

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 28 آذر 1398    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

موادی که مصرف زیاد آنها باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شود

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مصرف مواد غذایی که سرشار از اگزالات هستند به تشکیل سنگ‌های اگزالات کلسیم در بدن کمک می‌کند.

محمد تقی انوشه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: مواد غذایی حاوی اگزالات زیاد شامل ریواس، تمشک، سیب زمینی، چغندر، بادام هندی، پودر کاکائو است که اگر به مقدار زیاد مصرف شود به دلیل اسید اگزالیک زیادی که دارند باعث تشکیل سنگ‌های اگزالات کلسیم در بدن می‌شوند.

او ادامه داد: مصرف طولانی مدت نوشیدنی‌های گازدار که حاوی شیرین کننده‌های مصنوعی هستند؛ می‌تواند باعث تولید سنگ‌های کلیوی در افراد شود. همچنین این نوشیدنی‌ها شامل اسید فسفریک هستند که علاوه بر آسیب به مینای دندان و کاهش کلسیم بدن باعث ایجاد سنگ‌های کلیه در بدن نیز می‌شود.

موادی که با مصرف زیاد باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شوند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی اظهار کرد: بهترین جایگرین برای نوشیدنی‌های گازدار آب آشامیدنی است و هر فرد روزانه باید حداقل هشت لیوان آب تصفیه شده بنوشد.

موادی که با مصرف زیاد باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شوند.
او تصریح کرد: مصرف زیاد قهوه و چای پر رنگ که حاوی کافئین هستند می‌توانند باعث ایجاد سنگ کلیه در افراد شود، زیرا کافئین سبب کاهش آب بدن می‌شود و این امر فشار زیادی یه کلیه‌ها وارد می‌کند و این خود از عوامل ایجاد سنگ کلیه در بدن است.موادی که با مصرف زیاد باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شوند.

 

او بیان کرد: مصرف بیش از اندازه نمک نیز باعث ایجاد سنگ کلیه دربدن می‌شود، زیرا مصرف نمک باعث ایجاد احتباس آب و مایعات در بدن می‌شود و بنابراین روند تولید دفع مواد داخل کلیه را با اختلال ایجاد می‌کند که باعث بروز تجمع مواد ناسالم در کلیه و ایجاد سنگ‌های کلیوی می‌شود.

موادی که با مصرف زیاد باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شوند.
او توصیه کرد: افرادی که در معرض سنگ کلیه هستند از آب میوه‌های طبیعیحاوی ویتامین c مصرف نکنند و به جای آن از دمنوش‌های گیاهی مانند خار مریم استفاده کنند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 آذر 1398    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

خواص انبه

انبه شاه میوه هاست و از چاق کننده ترین میوه ها برای کودکان به شمار می‌رود. برای وزن گیری کودک انبه را دریابید. بهترین شربت اشتها آور و هوش افزا برای کودکان آب انبه است. انبه برای تب، آب روی آتش است و به طور عجیبی به سرعت تب را پایین می آورد. مخلوط انبه با عسل و  مقدار کمی نمک برای سرماخوردگی  حکم کیمیا را دارد. این میوه به کنترل قند خون افراد دیابتی کمک می‌کند. ضد سنگ کلیه است. اگر کودکتان انبه دوست ندارد، شیر انبه برای او تهیه کنید(مانند شیرموز)؛ چراکه به شدت اشتهاآوره است. ویتامین A ، و C و E بدن کودک را تامین میکند و کم خونی را از بین می‌برد.

انبه/ سرماخوردگی                                                                                                منبع خبرنگاران جوان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 آذر 1398    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

ضررهای نبات زرد

اکثر نبات‌هایی که به رنگ زرد یا زعفرانی در بازار موجود هستند با جوهر زعفران رنگ می‌شوند، که ماده‌ای بسیار خطرناک و سرطان زا است. مصرف این ماده بیماری‌هایی از قبیل بیش فعالی در کودکان، معضلات گوارشی و آسمی، تومورهای تیروئیدی، تشدید میگرن، تاری دید، حساسیت ها و مشکلات پوستی نظیر پورپورا به همراه خواهد داشت. 

نبات زرد

نبات‌های رنگی بیشتر جنبه تزیینی دارند و هرگز برای مصرف روزانه اسفاده نکنید. مواد رنگی این نبات‌ها برای کودکان، زنان باردار خطرناک است و سبب اختلال در عملکرد ۲ عضو سم زدای بدن یعنی کبد و کلیه شده و زمینه بروز سرطان، رفتار‌های تهاجمی و بیش فعالی را فراهم می‌کند. متخصصان توصیه می‌کنند از نبات سفید برای مصرف روزانه استفاده کنید و اگر تاکید دارید زعفرانی باشد خودتان به نبات زعفران اضافه کنید.
                                                                       منبع خبرنگاران جوان

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 آذر 1398    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 

درمان شوره سر با پوست سیب زمینی

سیب‌زمینی خواص آنتی باکتریایی، درمانی و آنتی اکسیدانی دارد و برای از بین بردن سموم بدن مفید است.

 پوست سیب زمینی کلسترول بد بدن یعنی LDL را کاهش می‌دهد و برای افرادی که در خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی قرار دارند، مفید است. در ادامه این مطلب با خواص شگفت انگیز آن آشنا شوید.

درمان شوره سر با پوست سیب زمینی

خواص پوست سیب‌زمینی برای مو و پوست

سیب‌زمینی خواص آنتی باکتریایی، درمانی و آنتی اکسیدانی دارد و برای از بین بردن سموم بدن مفید است. درمان علائم دیابت، کاهش فشار خون، درمان زخم و تنظیم حرکات روده نیز از دیگر مزیت‌های پوست سیب‌زمینی به شمار می‌رود.

سیب‌زمینی به از بین بردن شوره سر و لکه‌های تیره پوست کمک می‌کند و باعث درخشندگی مو‌ها می‌شود. همچنین قادر است لکه‌های تیره و پف اطراف چشم را از بین ببرد و به درمان پوست چرب و جوش و آکنه نیز کمک کند.

آب سیب‌زمینی برای تقویت گردش خون و کاهش تورم

برای تهیه این محلول به ۲ عدد سیب‌زمینی و ۴ پیمانه (یک لیتر) آب نیاز دارید ابتدا سیب‌زمینی‌ها را کامل بشویید و مطمئن شوید که هیچ آلودگی و کثیفی روی پوست آن باقی نمانده باشد. آب را درون قابلمه بریزید و صبر کنید تا بجوشد. سپس دو عدد سیب‌زمینی را درون آب جوش قرار دهید و تا زمانی منتظر بمانید که کاملاً نرم شوند. سپس، اجاق گاز را خاموش کنید و آبی که در قابلمه باقی مانده را یک تا دو بار در روز بنوشید. اگر مایل باشید آب سیب‌زمینی را سرد مصرف کنید، می‌توانید آن را درون یخچال قرار دهید تا خنک شود، ولی مصرف آب گرم آن نیز امکان‌پذیر است. مصرف این محلول را تا زمانی ادامه دهید که التهاب از بین رفته باشد.

پوست سیب‌زمینی برای از بین رفتن شوره سر

برای تهیه این محلول به پوست ۴ کیلوگرم سیب‌زمینی، ۲۰ قطره (۱۴ میلی لیتر) ید، آب ۲ عدد لیمو ترش، ۴ پیمانه (یک لیتر) آب نیاز دارید.ابتدا آب را درون قابلمه گرم کنید. زمانی که آب به جوش آمد، پوست سیب‌زمینی‌ها را به قابلمه اضافه کنید. اجازه دهید پوست‌ها به مدت ۱۵ دقیقه بجوشند، سپس حرارت را خاموش و مواد را از درون صافی رد کنید. بعد از خنک شدن محلول، قطره‌های ید و آب لیمو را به آن اضافه کنید. ترکیب را درون یک بطری بریزید و در آن را محکم ببندید. این محلول را بعد از شستن معمولی سرتان به مو‌ها اضافه کنید. بهتر است این روش درمانی را بعد از هر بار که مو‌های خود را شستشو می‌دهید، تکرار کنید.

درمان شوره سر با پوست سیب زمینی

ماسک سیب‌زمینی برای کاهش لکه‌های پوستی

برای تهیه این ماسک به دو پیمانه (۵۰۰ میلی لیتر) شیر، یک لیوان (۲۰۰ میلی لیتر) ماست ساده، یک قاشق چای‌خوری (۵ میلی گرم) زردچوبه، پوست تمیز ۵ عدد سیب‌زمینی نیاز دارید. ابتدا پوست سیب‌زمینی و شیر را درون یک کاسه بریزید و دو ساعت آن‌ها را رها کنید. بعد از دو ساعت زمان، کمی ماست به آن‌ها اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. این ترکیبات را شب تا صبح به همین صورت نگه دارید. صبح روز بعد، یک قاشق زردچوبه به آن اضافه و آن‌ها را مخلوط کنید. بعد از آنکه ترکیب به صورت کرمی شکل در آمد، می‌توانید آن را روی پوست خود بمالید و نیم ساعت صبر کنید تا تأثیر خود را گذاشته باشد. سپس پوست را کاملاً بشویید. این روش را حداقل سه بار در هفته تکرار کنید


درمان شوره سر با پوست سیب زمینی

آب سیب‌زمینی برای درمان سنگ کلیه

برای تهیه این محلول به ۵ عدد سیب‌زمینی، ۴ پیمانه (یک لیتر) آب نیاز داریم. ابتدا سیب‌زمینی‌ها را به خوبی بشویید تا کثیفی‌ها از سطح آن زدوده شود. سپس یک لیتر آب را درون قابلمه یا کاسه بزرگی بریزید. سیب‌زمینی‌ها را به آب اضافه کنید و اجازه دهید شب تا صبح درون آب باقی بمانند. صبح روز بعد، سیب‌زمینی‌ها را از درون آب بیرون بیاورید. این محجلول را می‌توانید سه بار در روز بنوشید یا هر بار که احساس تشنگی کردید، آن را مصرف کنید. در این صورت تکرر ادرار به حذف، دفع یا جلوگیری از سنگ کلیه کمک می‌کند.

زمانی که صحبت از زیبایی و سلامت می‌شود، قطعاً باید از مزیت‌های پوست سیب‌زمینی بهره برد. نوبت بعدی که قصد داشتید برای تهیه غذا از سیب‌زمینی هم استفاده کنید، دیگر پوست آن را دور نریزید. پوست سیب‌زمینی به سالم ماندن بدن و سم‌زدایی شما کمک می‌کند و می‌توانید با استفاده از آن از داشتن پوست و موی زیبا لذت ببرید. برای آنکه بتوانید نتایج مورد انتظار را مشاهده کنید، باید روش‌های خانگی که پیش از این معرفی شدند را مرتب انجام دهید. به یاد داشته باشید که ثبات و نظم در موفقیت روش‌های درمانی نقش اساسی ایفا می‌کنند. البته این روش‌های خانگی را نباید جایگزین درمان‌های دارویی طب مدرن که توسط پزشک متخصص تجویز شده‌اند، بدانید. ولی این ماده طبیعی می‌تواند به عنوان مکمل برای به دست آوردن سلامت و حال مساعد وارد عمل شوند و علائم بیماری یا مشکل سلامتی را زودتر از آنچه انتظار می‌رود، برطرف کند.

منبع خبرنگاران جوان

نوشته شده در تاریخ شنبه 2 آذر 1398    | توسط: مظفر کریمی    | طبقه بندی: علمی،     |
نظرات() 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات